6 listopada 2010

Nauka po pięćdziesiątce


      
       Unia Europejska wspiera tych, którzy chcą się uczyć. I dobrze! Brawo! Zupełnie za darmo można skorzystać z interesujących kursów i szkoleń, które pomogą zdobyć umiejętności poszukiwane na obecnym rynku pracy. Uczestnicy szkolenia mogą otrzymać bezpłatne materiały szkoleniowe, podręczniki. Organizator zapewnia też poczęstunek, ubezpieczenie, zwraca koszty dojazdów komunikacją miejską. To już nie tylko Europa. To wprost przysłowiowa Ameryka (przed kryzysem) z Kanadą! Jest kurs języka angielskiego, warsztaty z obsługi komputera i korzystania z Internetu. Nawet można zdobyć kwalifikacje potrzebne do prowadzenia wózka podnośnikowego,  obsługi nowoczesnych urządzeń biurowych, także nauczyć się spawać rożnymi technikami. Do wyboru... Do koloru...

       W myśl hasła "Rozwój w dobie zmian" uczestnicy programu "50+" przejdą szkolenia z komunikacji interpersonalnej,  wiedzy z zakresu księgowości, zarządzania zasobami ludzkimi, poznają techniki sprzedaży czy pozyskiwania unijnych funduszy. Odbędą także treningi psychologiczne.
Fajnie!!!
Ale w naszym kochanym kraju zawsze musi być jakieś "ale"...
Uwaga!!! Oferta skierowana jest do osób zatrudnionych. Gdy poszłam się zapisać, zażądano zaświadczenia o zatrudnieniu. Oczy zrobiły mi się jak przerośnięte od nadmiaru drożdży (czytaj - nadziei) bułki i tak sobie pomyślałam:
- oj głupia ty głupia... Zwolnionym z pracy pięćdziesięciolatkom  umierać pora...

Gdzie i po co się pchasz?
W ławeczce szkolnej zachciało się siedzieć za darmochę?

Właśnie przeczytałam w regionalnej gazecie, że  kursy te są dla osób zatrudnionych, mających maksymalnie średnie wykształcenie. Rozumiem, że wyższe, gdzie uczono  ekonomii politycznej socjalizmu /ten przedmiot studiowało nie jedno pokolenie poczciwego elementarza Falskiego/, nie wymaga "korekty".

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.