16 lipca 2011

Podróżujmy bezpiecznie

   https://aleblogowanie.wordpress.com/2011/07/16/podrozujmy-bezpiecznie/

Idę na wojnę, o!


       Wakacje w pełni. Ruch na drogach duży. Busy komunikacji międzymiastowej cieszą się powodzeniem. Przemieszcza się nimi młodzież z plecakami, dorośli, dzieci... I co?
A to właśnie:

 
       Fotografie wykonane podczas jazdy busem na trasie Zamość - Chełm w dniu 14 lipca 2011 roku. Doskonale widać osoby nie mające miejsc do siedzenia. O tym, że oberwałam w głowę plecakiem jadącego na stojąco chłopca, a na moich piersiach przez część podróży  niemal spoczywała męska pupa...  nie wspomnę.
Bus  dojechał szczęśliwie. Stacja docelowa w Chełmie.
          Podobno „Polak mądry po szkodzie”, a ja uważam, że ani przed... Ani po...  Na nic się zdała  śmierć 18 osób, które zginęły pod Nowym Miastem w wypadku uznanym za jedną z najtragiczniejszych katastrof drogowych ostatnich lat. Nie żyją, bo nie siedzieli w fotelach i nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ileż wtedy łez wylano, jak długo „psioczono” na kierowcę, który także poniósł śmierć...

       Na nic przepisy? Liczy się pieniądz? Jeszcze jedno... i jeszcze kolejne 10 złotych dla firmy przewozowej? Niech turysta sobie stoi? Niech wchodzi na półkę, albo na kolana innego podróżnego? Co tam narażanie pasażerów na niebezpieczeństwo, co tam troska o komfort jazdy... Byle do przodu...

A podróżujący?  Też nie są bez winy. Dlaczego decydują się jechać na stojąco?

       Wypowiadam wojnę! Zdemaskuję każdego kierowcę, który zabiera więcej ludzi niż miejsc w samochodzie i nie troszczy się o bezpieczeństwo oraz nie przestrzega przepisów drogowych. Powiadomię odpowiednie organa, a "organów"  stojących pod moim nosem w autobusie nie będę tolerować.       Przyłącz się! Aparat fotograficzny lub komórka na "bagnet na broń" i... Demaskujmy! Demaskujmy! Demaskujmy!Drżyjcie firmy przewozowe! Wojna!

Ciekawostka z Zamościa. 
Co tu napisano?
(wycięty ze zdjęcia
i powiększony napis 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.