21 sierpnia 2010

Tunezja. Hammamet. Dar Sebastian.


       Hammamet, czerwiec 2010

       
       W silnej grupie trzech kobiet udajemy się autobusem komunikacji miejskiej w poszukiwaniu willi Sebastiana. Nietrudno trafić. Wystarczy powiedzieć kierowcy lub konduktorowi DAR SEBASTIAN.
       Chociaż istnieje wiele ładnych budynków w Tunezji, ten jest... Niezwykły. Położony w dużym ogrodzie z widokiem na morze. Willę wybudował rumuński bogacz George Sebastian. Obecnie udostępniona jest turystom i przekształcona w Centrum Kultury Międzynarodowej. Organizowane są tutaj wystawy sztuki i koncerty. Rokrocznie latem odbywa się Międzynarodowy Festiwal Hammamet.
       Willa, wybudowana w latach dwudziestych XX wieku, jest obecnie trochę zaniedbana, ale i tak - wraz z pięknym ogrodem stanowi swoistą atrakcję turystyczną. Architektonicznie ten dom zdaje się być prosty, ale elegancki  i funkcjonalny, co w połączeniu z rewelacyjnie położoną działką, na której jest wzniesiony, daje to, czego potrzeba do zamieszkania... Do oddychania... Do życia... Pokazuje, że skromność i prostota połączona z wygodą i poszanowaniem tradycyjnego stylu kraju, w którym  Sebastian willę budował, daje poczucie smaku i czegoś... nieuchwytnie pięknego...  czego brakuje wielu pełnym przepychu koszmarkom wznoszonym przez niektórych bogaczy. Warto odwiedzić! Szczególnie, jeśli ktoś planuje budowę domu... Może odnajdzie tam inspirację?       Pospacerowałyśmy po ogrodzie, poprzecinanym licznymi ścieżkami i obsadzonym ciekawymi roślinami. Wypatrzyłyśmy  nawet fasolę rosnącą na drzewie. Nie udało nam się zejść w dół - na plażę... Słońce chyliło się ku zachodowi... 
Uznałyśmy, że przedzieranie się między gęstą roślinnością - w tym kaktusami - może źle się skończyć...


Rozmarzone spojrzenie w kierunku morza... i... odwrót!

       Miło wspominam tę wycieczkę i towarzystwo. Pozdrawiam Was Dziewuszki! Szłyśmy nie tą ścieżką nad morze. Znalazłam przez satelitę lepszą. Jedziemy do poprawki?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.