15 listopada 2020

Jest Robótka*

" Słuchajcie. Jest Robótka... I oby i tym razem dało radę, bo oni TAM czekają. Jak nikt na świecie.

♥♥♥ Robótka 2020 ♥♥♥

Najukochańsi Robótkowicze, Seryjni Dobroczyńcy

i Hiperentuzjastyczni Debiutanci.

 


   Rok 2020 wyszarpał nam wszystkim spod stóp dywanik samozadowolenia, bezpieczeństwa, stabilności i często również nadziei. 2020 poturbował nas niemało, a do końca – strach pomyśleć – nadal zostało kilka tygodni, które los może wciąż zagospodarować.

Nie inaczej jest w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, pośród naszych ulubieńców. Cała ta umilona, fantastyczna, koedukacyjna gromada, ponad setka Starszaków, intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych dorosłych, tkwi od ośmiu miesięcy odizolowana i zabarykadowana w swoim DPSie i toczy nierówną walkę z pandemią.

Nic tak nie cieszyło Starszaków, jak wyprawy do naszego świata. Wyjścia do teatru, na koncert, wczasy nad morzem, kino, pielgrzymka, wycieczka, spacer po lesie, czy frytki w Macu. Wszystko to stracili. Nie mogą wyjść, nikt nie może ich odwiedzać. Nawet w obrębie samego domu, Starszaki muszą pozostawać w swoich grupach, czyli Rodzinkach. Nie ma mowy o odwiedzaniu przyjaciół, nie ma wspólnych zajęć, nie ma jak zaprosić gości na urodziny, nie można wyskoczyć do sąsiedniego budynku na kawę i ciasteczko.

Miesiąc lub dwa temu wirus dotarł do Niegowa. To, oczywiście, spowodowało jeszcze ściślejszą izolację i zmusiło całą ekipę Opiekunów do odziania się od stóp do głów w ochronne zbroje.

Chyba jeszcze nigdy w całej jedenastoletniej swej historii, Robótka nie była tak potrzebna jak dziś. W 2020 roku Starszaki wymagają absolutnego zbombardowania miłością.

(…)

Oplakatujmy Internety!

Sztandar Robótki


❆❆❆ DLA KOGO TA ROBÓTKA? ❆❆❆ 

   Dla koedukacyjnej brygady niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, dla Starszaków, o których w detalu przeczytacie w zakładkach. W tym roku do Robótki, na prośbę Dyrekcji, wciągamy wszystkich Starszaków z Niegowa, także tych, którzy spędzają życie na własnych planetach, na przykład oglądając świat z perspektywy łóżek, z których nie mogą wstać.

 ❆❆❆ CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM? ❆❆❆  

       Poczytać rodzinkowe zakładki i wyłuskać sobie spośród Starszaków konkretnego ulubieńca i wysłać mu słów kilka napisanych z serca. Niech się Wasz ulubieniec przez chwilę poczuje wyróżniony i wybrany. Jedyny, wyjątkowy i specjalny. 

Opisy Starszaków:

·       Jedyna taka JEDYNKA

·       Doskonała DWÓJKA

·       Temperamentna TRÓJKA

·       Czadowa CZWÓRKA

·       Perfekcyjna PIĄTKA

·       Szałowa SZÓSTKA

·       Sensacyjna SIÓDEMKA

Listy adresujcie następująco: 

Dom Pomocy Społecznej w Niegowie 

Rodzinka...

dla... 

Wierzbowa 4 

07-230 ZABRODZIE 

(...)

Wiedząc, że wielu Robótkowiczów do swych życzeń uwielbia dokładać rozmaite drobiazgi, Dyrekcja wystąpiła z propozycją: zasypcie Starszaków… SKARPETAMI! Nie dlatego, że skarpety są wirusoodporne. Dyrekcji po prostu brakuje chwilowo rąk do pracy i Robótki na "normalną" skalę nie dadzą rady w tym roku ogarnąć. Nie chcemy jadącym na oparach sił opiekunom dokładać sortowaniem wielkich paczek. Stąd prośba Dyrekcji, żeby w tym roku ograniczyć się do kartek i skarpet (w gorączce w łóżku fajnie jest mieć ciepłe stopy).

(…)

Chwyćcie za długopisy i papeterie i chodźcie z nami! No bo jeśli nie my, to sami wiecie, nikt Starszakom nie zrobi tych nadchodzących świąt lepszymi. Nikt. "

- Podpisano:

Wasz Forever Robótkowy Komitet DezOrganizacyjny

kaczka kierowniczka i woźna Bebe

_______________________

*/ Skopiowane ze strony Robótkowego Komitetu DezOrganizacyjnego

https://jestrobotka.blogspot.com/2020/11/robotka-2020.html 

- gdzie znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące akcji.

22 komentarze:

 1. Skarpetkujmy wszyscy wraz! Robótkowicze do skarpet!

  OdpowiedzUsuń
 2. No nareszcie, czekałam na sygnał i zaraz zasiądę do obmyślania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna akcja Ellu; przylaczam sie do niej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna i pięknie zawsze zorganizowana przez Komitet Robótkowy.

   Usuń
 4. Z przyjemnością udostępnię u siebie na blogu

  OdpowiedzUsuń
 5. Dopiero co czytałam o ubiegłorocznej akcji, a tu już rok minął...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie starsi nie potrzebują żadnych skarpetek ( raz do roku), tylko serdecznego, ciepłego kontaktu z drugim człowiekiem, dobrego słowa na co dzień itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego - od lat - celem Robótki jest dobre słowo z zewnątrz, które przytuli wybranego Starszaka. Na co dzień są przytulani przez wspaniałe opiekunki z Domu Pomocy Społecznej. A skoro opiekunki wspomniały o skarpetkach, to raczej wiedzą, co mówią.

   Usuń
 7. Pozdrawiam serdecznie. Zrobię jak jest napisane. Tylko znaczki kupię. Kartki mam. Dziękuje za wizytę u mnie i serdecznie pozdrawikam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwuję ruch na blogu robótkowym i mam wrażenie, że tym razem rozkręca się bardzo powoli. Nie mogę doszukać się tam dawnego entuzjazmu i eksplozji radości. Moje wrażenie się myli?

  OdpowiedzUsuń
 9. Prosiłaś by dać znać, więc podaje linki:

  http://blog-biblioteki-sp6-inowroclaw.blogspot.com/

  https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-im-Miko%C5%82aja-Kopernika-w-Inowroc%C5%82awiu-197446683611494/

  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, Jotko, że zadziałałaś na wielką skalę.

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.