25 marca 2021

Jak wojna to wojna! Rozpoznanie, strategia i działanie - wykonać!

 Czyli, jak się bezpiecznie zaszczepić przeciwko covid wśród „bezmózgowców”.

       Wyznaczony dla mnie punkt szczepień znajduje się w budynku głównym szpitala zespolonego. Wejście do szpitalnego holu bezdotykowe. Tuż za drzwiami siedzi żołnierz kierujący ruchem i mierzący temperaturę.

Przez hol przechodzi się do wąskiego korytarza, przy którym jest gabinet szczepień.  Jest duszno tak, że można siekierę powiesić, a ludzi dziki tłum. Siedzą krzesło w krzesło i stoją łeb w łeb. Część osób z nosami na wierzchu prowadzi głośne konwersacje.

Po szybkim rozpoznaniu zawracam na świeże powietrze, gdzie obmyślam, co robić.  Przebywając z dala od gabinetu nie usłyszę jednak wezwania na szczepienie, a kłębić się z „bezmózgowcami” nie mam zamiaru. Zrezygnować ze szczepienia szkoda. Przecież tyle trudu i nerwów kosztowało mnie zapisanie się.

Trach! Ciach! Bęc! Jest! Strategia opracowana, dwukrotnie przemyślana, więc przystępuję do natarcia.

Marszowym krokiem przechodzę przez zatłoczony korytarz, głośno upominając oczekujących na szczepienie za sterczące nad maseczkami nosy i brak dystansu.

Pewnie i na nic nie zważając,  wparowuję do gabinetu szczepień.

- Proszę poczekać na korytarzu - słyszę.

- Nie! Nie wrócę tam, aby zakazić się tuż przed szczepieniem i to w dodatku w szpitalu. Nie panujecie nad sytuacją i nie egzekwujecie podstawowych zasad epidemiologicznych tuż za waszymi drzwiami. Nie wyjdę stąd i nie udam się na zatracenie w tym korytarzu.

Jakiś młody medyk nie omieszkał mi dogryźć, natomiast miła pani dopełniła wszystkie formalności, po czym zostałam zaszczepiona.

Poszczepienne piętnaście minut odsiedziałam w przestronnym holu głównym, choć polecono mi nie oddalać się zbytnio od gabinetu. Pomyślałam, że w razie czego żołnierz mnie uratuje.

Dłużyło mi się bardzo, więc dla rozrywki przepędziłam zbliżającą się do mnie medyczkę rozmawiającą przez telefon, która także prezentowała urok swojego nosa.

I tak oto, dzięki odpowiedniej do sytuacji strategii oraz bojowemu nastawieniu, osiągnęłam swój cel.

15 komentarzy:

 1. Należy ogłosić teraz victorię defilując krokiem paradnym! Przydają się lata praktyki w służbie mundurowej.
  Witaj w gronie zaszczepieńców:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja siostra podpowiedziała mi, żeby zadziałać bojowo i strategicznie, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Doskonale mnie zna i wie, że stanie w takiej kolejce będzie dla mnie nie do zaakceptowania, więc odejdę grzecznie z kwitkiem, jak to już czasami robiłam w sklepach. Potem byłam głodna.

   Usuń
  2. Ja byłam zaszczepiona komfortowo. Jedyna w przychodni, jedyna w gabinecie zabiegowym... Trochę mi żal, że nie czuwał nade mną żołnierz. Tylko Pani Pielęgniarka, super sympatyczna, super opiekuńcza i mój Super Lekarz Rodzinny tuż obok, w ogóle... Super! Kupiłam worek czekoladowych jajek i podaruję im z okazji drugiej dawki szczepionki już za tydzień.

   Usuń
 2. Nie no, po prostu jestem z Ciebie dumna, to się nazywa duch bojowy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo!!!!Bardzo d0brze zrobiłaś! Ciekawa jestem jak to będzie u mnie. Mam wyznaczony punkt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów, ale jest podana
  konkretna godzina o której mam być.
  Serdeczności;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednym słowem nie warto poddawać się "od pierwszego razu". Dzięki takiej postawie mój punkt szczepienny skrócił odległość z 200 km do 27.

  OdpowiedzUsuń
 5. Elu, też szlag mnie trafia na lekceważenie obostrzeń sanitarnych. Tyle się mówi o prawidłowym noszeniu maseczek. Pod maseczką trzeba oddychać przez nos, a nie przez usta, wtedy nie ma problemów.
  Mnie i męża zaszczepiono bez problemu w pięknym szpitalu tymczasowym. Po wypełnieniu ankiety od razu poszliśmy do rejestracji, a potem do punktu szczepień. W poczekalni było tylko kilka osób, które odczekiwały swoje 15 minut.
  Po godzinie byliśmy już w domu. Na drugi dzień bolało nas tylko ramię, ale do wieczora nam to przeszło.
  Dobrze, że wykazałaś się bojową postawą i powiedziała ludziom, co myślisz o ścisku i odkrytych nosach.
  Dla mnie tacy ludzie to nie tylko durnie, ale też mordercy, przez których inni mogą umrzeć.
  Gorąco pozdrawiam w słoneczny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 6. Klik dobry:)

  Przepraszam, że nie odpowiadam na komentarze. Siedzenie przy komputerze sprawia mi obecnie trudność. Dziękuję Wszystkim za wpisy i serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo! Z tymi maseczkami to naprawdę jest wielki problem - niczego się ludzie nie nauczyli przez ten rok :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że reżim sanitarny łamany jest tam, gdzie właśnie powinien być jak najbardziej przestrzegany, więc brawa za reakcję. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. "Nosaczom" i "brodaczom" mówimy stanowcze i zdecydowane raczej nie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że Ci się udało i mam nadzieję, że tzw. skutki uboczne nie zakłóciły Twojego życia po szczepieniu. Co do mnie to chociaż nie jestem antyszczepinkowcem i antycowidowcem, cała ta covidowa epopeja delikatnie mnie rozśmiesza. Już chyba pisałem o tym, że skoro pięć razy więcej robi się testów, to prawdopodobieństwo, że będzie pięć razy więcej zidentyfikowanych zakażonych wirusem jest ogromne. Bardziej mnie martwi śmierć tak wielu ludzi i to, że inne choroby stały się w okresie pandemii mniej ważne. Myślę, że z tym wirusem i jego mutacjami przyjdzie nam żyć przez długie lata i szczepienia przeciw tej chorobie staną się normą, choć tak jak w przypadku zwykłej grypy, nie wszyscy się zaszczepią. Wiele zależy, jak sądzę, od właściwości danego organizmu. Ja na przykład nigdy nie szczepiłem się przeciwko grypie, w przeciwieństwie do mojej siostry, no i okazywało się, że ja na grypę nie chorowałem przez lata (albo chorowałem bezobjawowo :-) ), a moja siostra chorowała przynajmniej raz w roku. Gdy coś ze mną "nie tak", aplikuję sobie doustnie sok z cebuli i czosnku, rzadziej antybiotyk, po czym przechodzi mnie choróbsko, zanim jeszcze zdołało sie rozwinąć. Odnośnie obecnych szczepień, nie zgłosiłem na nie swojej "kandydatury", czekam, może w ogóle się nie zgłoszę, nie wiem, ale oczywiście przestrzegam przepisów obowiązujących w czasie epidemii. I znów, nie zgłosiłem się nie dlatego, abym był przeciwny szczepieniom, ale chyba z tego powodu, że w ogóle nie lubię zawracać sobą głowy służbie zdrowia. To taka postawa podobna do kontaktów z dentystą - jak bardzo boli mnie ząb, trudno, muszę iść; jeśli nie boli mnie strasznie - leczę się sam :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Klik dobry:)
  Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze. Melduję się po rekonwalescencji poszczepiennej i serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.