20 kwietnia 2015

Biust w górę, na ramię pompony!

Antyterrorystyczna misja alElli i Garbatego w fazie rozterek.

       Kiedy „kwiecień - plecień przeplata trochę zimy, trochę lata”, bo „czego nie dokazał marzec w garncu, pokazuje kolejny miesiąc”, zaczynam myśleć o swoich wakacjach. Gdzie i kiedy pojechać?  Wybór niełatwy i rozterki wielkie, ponieważ jak świat długi i szeroki, plenią się anomalia pogodowe albo zamachy terrorystyczne.

W Polsce wcale nie lepiej. W maju - zgodnie z powiedzeniem: „zmienia się maj w marzec” - bywa śnieg, a ogrodnicy: Pankracy, Serwacy i Bonifacy wespół z barycznym niżem polarnym dostarczają przymrozków. Żeby bardziej zimnem dopiekło, w połowie miesiąca swoje dokłada oziębła Zośka. Czerwiec niepewny, gdy „pokaże, co nam Bóg da w darze”, a ja wolę liczyć na siebie. „Deszcz na lipca pierwszego, zapowiedzią deszczu czterdziestodniowego”, a „od świętej Anki chłodne wieczory i poranki”.  Jeszcze wojną oraz złodziejami z różnych szczebli urzędniczych i bankowych straszą. O zamiarze strzelania do ludu przez ewentualnego przyszłego Prezydenta RP nie wsponmnę. 

       Wyruszyć w świat? Prawie wszędzie jakieś dziwne zachowania przyrody. W Ameryce silne burze z wielkimi opadami śniegu. Bywa, że zasypuje tam pół kontynentu. Do bezprecedensowych opadów śniegu dochodzi nawet w Izraelu i w Egipcie. Europa zmaga się z huraganowymi wiatrami. Nad różne obszary globu niespodziewanie nadchodzą ulewy, które w krótkim czasie czynią ląd morzem. Wielkie powodzie nękają Chiny na szlaku cesarskich miast, a także różne atrakcyjne na wakacje kraje Europy. Karawanom saharyjskim rwące potoki wymywają piasek spod nóg. We Włoszech okolicami Mediolanu zawładnęło tornado siejące zniszczenie. Ulewne deszcze na południu Hiszpanii spowodowały ofiary śmiertelne, a z ośrodków wypoczynkowych w Portugalii ewakuowano turystów zalanych lawą błotną. Północna Europa stała się Południowa. Nawet wschodnia zima na Ukrainie południowata się zrobiła. Ciekawy turystycznie i przewidywalny pogodowo Krym Rosja zabrała. Kraje leżące bliżej Morza Bałtyckiego i Północnego przypominają klimatycznie śródziemnomorskie. W Brukseli bywa nawet cieplej niż w Barcelonie aż o dziesięć stopni. Gdy w Polsce zaczynają latać „/.../ muchy, będzie wiosna, będzie trawa szybciej rosła”,  na wulkanicznej Maderze, zamiast pięknej zazwyczaj pogody, pojawia się zima, a na greckich wyspach ogień.

A do tego wszystkiego terroryści atakujący tak samo nieprzewidywalnie, jak żywioł. Nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie. Ba,  nawet piloci samolotów, kierowcy autobusów i maszyniści pociągów bywają psycho niepewni.

Aż moja walizka się wystraszyła i w schronie zaszyła.

       Czy jest miejsce na Ziemi, do którego można wyruszyć po różowe okulary, a nie po kłopoty? W domu pod kominem siedzieć też niebezpiecznie, bo nigdy nie wiadomo, czy sąsiad budynku nie wysadzi w powietrze, bo zupa była za słona, albo żona przyprawiła mu rogi.

Świat patologii nastał? Normalnie biust opada, o!


Cała nadzieja w Garbatym. Może zaprowadzi gdzieś na antyterrostyczną misję pokojową w przyjazne chociaż klimatycznie miejsce?  W kraciastą kapotę oraz pompony już się wystroił i czaruje przy kominku.
- Rozterki w kąt! Biust w górę! Walizka wyjdź z kryjówki!


117 komentarzy:

 1. Poleciałabym do Singapuru. Niesamowicie przyjazne miejsce- stała temperaturka, czyściutko, dużo do oglądania.Niestety tylko raz byłam i ciągle marzy mi się powrót w tamtą stronę. I już nie będzie mnie śmieszył napis na tablicy, że nie wolno się kąpać w lagunie w ...stroju dżinsowym.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ale leży w strefie klimatu tropikalnie wilgotnego. To nie dla mnie!

   Usuń
 2. Masz chyba rację, klimat wszędzie może sprawić niespodziankę, no chyba że ...
  Jestem osobnikiem zimnolubnym, dlatego wolę północne części Europy. Wyjątkowo urocza jest Norwegia. Kilka dni byłem na wyspie Rost, trudno tam trafić, ale właśnie cały urok jest w podróży na nią. Widoki podobne jak w Chorwacji i Grecji, tylko o wiele chłodniej, normalniej. Można piwko, można brandy na rozgrzewkę ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem wędkarzem, ale konsumentem tak. A ryby są świetne. Jeszcze lepsze są krajobrazy, i ... ludzie.

   Usuń
  2. Krajobrazy i ludzie zapadają zawsze w serce i pamięć.
   A jechałeś tą słynną widokową Drogą Atlantycką?

   Usuń
  3. Andrzej chyba ma rację. Pora obrać kierunek na północ...

   Usuń
  4. Za drogo na północy! Tam chleb w przeliczeniu na złotówki kosztuje 20 zł. Ale zorza polarna i piękne krajobrazy za darmo.

   Usuń
  5. Typowym zorganizowanym turystą byłem w PRL. Teraz jeżdżę prywatnie, albo służbowo. Droga Atlantycka jest super, ale o niebo lepsze są inne urokliwe miejsca, może dlatego, że mnie nużyło i denerwowało to "obarierkowanie" po obu stronach (ograniczało plener zdjęciowy). Drogo jest, to fakt, ale za to zupełnie inna kultura, no i nie ma tej nachalności w "dojeniu turysty".

   Usuń
  6. Ja to samo zauważyłam w Szwajcarii. Drogo, turyści są, a zupełnie nie widać nachalności w dojeniu.

   Usuń
  7. Mamy nowe określenie kierunków turystycznych: "kraj bez dojenia"!
   Żeby jeszcze na tej północy cieplej było...

   Usuń
  8. Dojących po prostu nie widać. Ale... Wydoją! Wydoją! Tylko w niektórych krajach nie odbywa się to tak nachalnie, jak np. u nas na Krupówkach.

   Usuń
  9. PS. Ja bym nazwała: kraje o innej kulturze dojenia.

   Usuń
  10. No pewnie, że dojarka automatyczna, skomputeryzowana, sterylna, podgrzewana, nadająca przyjemną dla bydlęcia muzyczkę, to nie to samo co brudna, twarda łapa pijanego parobka. ;)
   Na północy też doją, to fakt, ale głównie za usługi z których nie trzeba korzystać.

   Usuń
  11. Jak tak, to jednak trzeba o tej północy na poważnie pomyśleć.

   Usuń
  12. Trzeba, trzeba! Myślę, że Biura Podróży podchwycą ten pomysł gdy zaczną mniej zarabiać na ciepłych krajach.
   Renifery to też miłe zwierzęta tylko niech Garbaty nie będzie zazdrosny:))

   Usuń
  13. Biura podróży raczej niewiele mają wspólnego z cenami w danym kraju.

   Usuń
 3. Pozostaje rzut monetą i liczyć na szczęście, że wypoczynek się uda. Ewentualnie mieć kilka opcji w zapasie gdyby coś nie wypaliło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Calluno, liczygrosiki, takie jak ja, muszą mieć oprócz szczęścia pewność, że będzie dobrze oraz wszystko zaplanowane co do grosika, bo w razie niewypału nie ma czym się podeprzeć. :)))

   Usuń
  2. W niepewne regiony jeździ się zawsze podczas kampanii wyborczych w Polsce. ;) Wtedy rząd pokazowo pomaga swoim obywatelom na koszt wszystkich. Niepotrzebne żadne własne "podpory" finansowe. Pozdrawiam. Ewa.

   Usuń
  3. Hi, hi... Dobra rada, Ewo. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  4. To zostaje ubezpieczyć swój urlop od wszelkich anomalii pogodowych, ataków terrorystycznych i wszelkich innych plag. Ciężka sprawa.

   Usuń
  5. No i tak, że ciężka. Trzeba chyba wypracować sobie lekkie podejście.

   Usuń
 4. Nooo.... Taaaki informator turystyczny "z kraju i ze świata" tylko w Kominkowie można spotkać.
  Garbatemu dobrze patrzy z pyska więc chyba ma jakiś pomysł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc zdam się na Garbatego. Zawsze dobrze z nim wychodziłam.

   Usuń
  2. Z nim czy na min? Garbatych używa się do chodzenia:)

   Usuń
  3. Wielbłądy nie potrafią chodzić po północy. ;) Renifera potrzeba.

   Usuń
  4. po północy to kreta ... dobrze w ciemnościach prowadzi . hi, hi, ...

   Usuń
  5. A po Północy, w poszukiwaniu zorzy polarnej, kto najlepszy?

   Usuń
 5. Acha,a w sprawie opadającego biustu to może czas na wizytę u gorseciarki? Hi, hi, hi...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tak samo. Wszędzie wynajdę coś przeciw. Byle zostać w domu. Choć tu znów wieje i mało słońca. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kwiecień - plecień nie ma rady. Między promieniami słonecznymi, jak nie wieje, to śnieży.

   Usuń
 7. Dlatego że tak wcześnie sposobisz się do wyjazdu na wakacje masz tyle rozterek. A to pogodowych, a to zamachami terrorystycznymi się frasujesz.

  Niepotrzebnie. Ja "na ten przykład" czekam września początku wrzucam do auta ciuchy i w drogę na Bałkany. Od Adriatyku do Czarnego.
  Hotele, czy apartamenty łatwe do zdobycia. Ciepło, dobre żarcie (rakija i tylko u nich ryby z grilla niepowtarzalne gdzie indziej), mili i gościnni (za euro) ludzie.
  Że jestem "monotematyczny" - powiesz. Że Bałkany, że Adriatyk, M. Czarne, ale nikt mi nie ustala czasu, nie dźwigam walizki, że zatrzymuję się gdzie chcę i robię co chcę.
  Przenoszę się kiedy chcę i gdzie chcę. Nie brzęczy, nie poucza, nie sugeruje mi żadna (żaden), pilot, albo rezydent. Jestem wolnym turystą.
  Na Bałkany alEllu !

  P.S. No proszę jak słuszna krytyka jest mobilizująca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy inaczej pojmuje swoją wolność, Honiewicz, bo każdy jest inny i co innego lubi albo co innego może. Obecnie dla mnie samochód to niewola, a bycie kierowcą jest ciężką i stresującą pracą, całkowicie wykluczającą u mnie relaks i delektowanie się tym, co za oknem. Dlatego od kilku lat już nawet nie mam samochodu.

   Twoje bałkańskie wakacje samochodowe na pewno są piękne. Wiem, bo widziałam i smakowałam zarówno ten region, jak i taki sam sposób podróżowania. Ale to było dawno i już nie wróci.

   Po latach doświadczeń zaryzykuję stwierdzenie, że wolność turystyczna, to nie środek transportu, forma organizacji, etc... etc... Wolność na wakacjach to pieniądze i znajomość co najmniej 2 języków obcych, a ci co piszą książki o wakacjach za grosik, kłamią! Nie ma robienia, co się chce na wakacjach bez dużych pieniędzy. Ani rakiji, ani ryby z grilla, ani miłych ludzi ani nawet dojazdu/dojścia/wejścia gdziekolwiek.

   Usuń
  2. PS. O! Właśnie zatelefonowała koleżanka, że nie przyjedzie do mnie, bo samochód się popsuł. Normalnie niewolnica, hi, hi, hi, uzależniona od kupy wyklepanej blachy z silnikiem i pedałami. Nadmienię, że od niej do mnie kursują autobusy co 20 minut. O taksówkach nie wspomnę.

   Usuń
  3. Nie mam kłopotu jakiegokolwiek za kierownicą auta. Wręcz odwrotnie relaksuję się. Zgadzam się co do wydatków podczas indywidualnych podróży. Napisałem, że ludzie są mili za euro.Ale to wszędzie. Choć się zdarzają wyjątki.

   P.S. Nie skomentuję problemów z autem Twojej koleżanki. Bo u pań to norma, że coś nie funkcjonuje i powstają problemy. Z reguły jest tak, że nic nie słyszą, ani nie zauważają początków kłopotów mechanicznych, często resztek paliwa w zbiorniku. Dopóki auto się porusza się jeździ.

   Usuń
  4. I o to chodzi! Ty nie masz kłopotów, nawet relaksuje Ciebie kierowanie, więc podróżujesz autem. Ja mam kłopot i nie lubię, więc po co, prawda? Życie ma być miłe, a nie tak, jak u koleżanki, która i mnie popsuła dzień, bo mogłam go inaczej zorganizować. O zakupieniu i naszykowaniu wczoraj specjalnie pod dietę koleżanki jedzenia, które mnie się nie przyda, bo tego nie jem, już nie będę jej wspominać. Taki, jak ona typ "niewolników" zniewala jeszcze innych w swoim otoczeniu, bo jak nie popsuty samochód, to złamany paznokieć staje na przeszkodzie i się spóźna kilka godzin, bo tipsa z cyrkonią trzeba było dokleić.

   Usuń
  5. A co było przewidziane w tej diecie? Może się "załapię"? Ja tam niewolnikiem auta nie jestem - wręcz przeciwnie, podróżuje chętnie autobusem, a już najchętniej samolotem:)))
   Może "odlotowy wschód" uruchomi wreszcie jakieś sensowne połączenie ze stolica Małopolski?
   Odwoływanie wizyty z powodu awarii auta jest po prostu niegrzeczne.

   Usuń
  6. Zapraszam, załapuj się! Autobus kursuje, a w diecie jest też dobre wino.

   Usuń
 8. Znam też takich, którym złamany paznokieć czyni problem nie do rozwiązania. Ba, obciążają bliskich tym pseudo problemem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tylko takie problemy mieli. Niech im się wiedzie tak zawsze!

   Usuń
 9. Reasumując wszystko, zdecyduję jak sójka.Pozostanę w Polsce, jedynie przemieszczę się o 200 km.Czy wszelkie zło mnie ominie? Wszystko zależy od szczęścia.Pozdrawiam.Ula

  OdpowiedzUsuń
 10. Walizka pewnie za chwilę będzie spakowana i gotowa do podróży w każdy zakątek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi, hi, hi... Ale przjerzałaś walizkę. Znasz się, Anno, na psychologii walizek. :)

   Usuń
  2. Ha, ha :) Trochę poznałam Ciebie. :) :)

   Usuń
  3. Zaczynam już przegląd podróżnych akcesoriów.

   Usuń
 11. hmmm - przed chwilą w tv usłyszałam zdanie - "59 letnia staruszka" ...mnie tam 60 stuknęło znaczy siedzieć w domu powinnam, kanapa, czipsy i serial ... ale jadę na wakacje, jak zwykle do Dusznik. Musiałam wcześniej załatwić bo już dawno tam porezerwowane. Ja nie mam dylematu - musi być szpital sanatoryjny z całodobową obecnością lekarza. Jest tylko jeden taki z pokojami hotelowymi więc co roku jadę tam . Uwielbiam tam jechać. W tym roku trochę zamieszania bo w czasie pobytu wypadnie nam 2 tura wyborów, musimy zabrać od siebie zaświadczenia. A może 2 tury nie będzie ? ale raczej na to się nie zanosi. Niestety na przełom maja i czerwca zapowiadają kiepską pogodę ... ma żabami rzucać :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wierz, Malinko, w prognozy pogody. Zresztą najważniejsza jest pogoda ducha. Mnie można wierzyć, a ja prognozuję, że dopisze. A żaby na patelnie, o!

   Usuń
 12. No właśnie i gdzie teraz?
  Przy tych zawirowaniach w krajach arabskich nie raz myślałem o Tobie zadając to pytanie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to miło, Antoni, że o mnie myślałeś. Jednak pojadę, mimo wszystko...

   Usuń
 13. Wydaje mi się, alEllu, że na naszej planecie nie znajdziesz żadnego spokojnego skrawka, chyba że wybrałabyś się na Antarktydę.
  Według mnie, najspokojniej jest w Polsce i tego będę się trzymać. Pomału wycofuje się arktyczne powietrze, a zimni ogrodnicy nie tacy straszni. Muszę sprawdzić pogodę na św. Medarda, bo to ten święty zwiastuje 40 dni deszczu lub wręcz przeciwnie.
  Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Antarktydę nawet niedźwiedzie polarne nie wybierają się, bo im tam za zimno.

   Jeszcze na Jana trzeba obserwować pogodę, bo jak Jan Medarda w płaczu nie utuli, to Medard będzie płakał aż do Urszuli, czyli do 21 października.

   Usuń
  2. AlEllu, kiedyś pisałam post o św. Medardzie, który się sprawdził pogodowo. Jednak nie jestem pewna, czy ludowe przepowiednie obecnie się sprawdzają, bo klimat bardzo się zmienił.
   W Arktyce też jest bardzo zimno, a białe niedźwiedzie tam żyją.
   Pozdrawiam z piękną pogodą (na razie).

   Usuń
  3. I do mnie przyszła ta piękna pogoda od Ciebie, Anno.

   Usuń
  4. No widzisz, nie ma co zawczasu narzekać, bo wiosna i ciepełko muszą być!
   Życzę udanych majowych dni.

   Usuń
  5. Tobie również, Anno, życzę udanego maja.

   Usuń
 14. bo i pączki najzdrowsze są smażone na smalcu z odrobiną alkoholu. pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdroworność czegokolwiek chyba zależy od siły kampanii reklamowych. ;) :)

   Usuń
 15. alEllu,Garbaty już podkuty i okulbaczony,wsiadaj,on już będzie wiedział,gdzie Cię najlepiej będzie-tup,tup-zawieźć..Tylko na drogę nie dawaj mu butelki piwa,bo Cię zawiezie-tup,tup-do najbliższego browaru!

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie dziwię się Twoim rozterkom. Chęć jak zwykle masz, ale i obawy Twoje słuszne. Jestem pewna, że wybierzesz miejsce, które Cię zadowoli, a może hotel z mojego bloga? Pozdrawiam najserdeczniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lotka, hotel z Twojego bloga jest dla milionerów, a nie emerytów hi, hi...

   Usuń
 17. Ja też rozmyślam gdzie by tu na urlop pojechać. Pomysłów wiele a urlop tylko jeden. Na Ziemi coraz więcej ludzi. A Ziemia nie jest z gumy! Stad te anomalie pogodowe. Kilka razy się szykowałem do Chorwacji ale jakoś nie wyszło. Może tym razem. Chorwacja mnie po prostu ciągnie. Nad Adriatyk!
  A jak na razie to byłem w Katowicach :)
  Pozdrawiam serdecznie z wiosennej Warszawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrzeże Chorwacji to piękne miejsce na wakacje. Zabytkowe miasta i malownicze krajobrazy. Jednak plaże z betonowymi platformami nie każdemu przypadają do gustu. Ja też nie lubię słońca w połączeniu z betonem.

   Usuń
 18. Przed Pendolino to ostatni raz jechałem pociągiem nocnym do Gdańska. Podróż jak na DZIKIM ZACHODZIE! Grasujące bandy i nikt nie sprawdzał biletów! Zaskoczony byłem jednak, że sporo ludzi jeździ jednak pociągami.


  No nie! Beton to nie dla mnie! To gdzie w takim razie???????????????
  Pozdrawiam serdecznie z domu wyjątkowo.

  OdpowiedzUsuń
 19. samo zadoopie Argentyny. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. To jest chyba najpiękniej napisany traktat o niebezpieczeństwie i patologii, jaki czytałem... Pisać o zagrożeniach, używając praktycznie samych tylko powiedzonek i mądrości ludowych? :) Genialne.

  Ale z drugiej strony, nie możemy dać się zwariować, bo przegapimy życie ;)

  Pozdrawiam słonecznie i zapraszam do siebie! Zastosowałem się do Twojej rady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za uznanie. :)

   Pewnie, że nie można dać się zwariować i takie też jest przesłanie tego tekstu.

   Usuń
 21. Hmm...nie bacząc na nic wybieram się na południe. W końcu co ma być, to będzie :)
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęśliwej podróży, Anniko.
   Ja także się wybieram.

   Usuń
 22. arabski prywatnie Gdańsk
  Witam)
  W moim wypadku mi bardzo pomógł ten artykuł
  http://etranslator.com.pl/temat-gdy-korepetycje-sie-rozrastaja?pid=8365#pid8365
  Szukałam fachowców w Gdańsku , które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetytora z języka arabskiego ,"native speaker" nośnik mowy doradzam
  Centrum języków obcych Preply.com. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. Preply!!
  Tak że spróbujcie))
  nauka na Skype jest bardzo efektywna !
  również jeśli szukajcie pracę nauczyciela czy korepetytora, w Preply.com znajdziecie sobie oferty)
  Doradzam)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zrozumiałam, co znają "te które, że robią i mają jakości"?

   Usuń
 23. WITAJ GRYCELKO - ZDĄŻYŁAM !
  przynoszę bukiet kwiecia i pudło chałwy, pudło niebieską kokardką zawiązane a wszystko z okazji Twojego ŚWIĘTA :-)))
  NIECH NAM ŻYJĄ NASI WSPANIALI I DZIELNI I BARDZO POTRZEBNI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana jesteś Malinko. Bardzo, bardzo pięknie dziękuję w imieniu własnym oraz wszystkich wspaniałych i dzielnych, i bardzo potrzebnych.
   Cmok! Cmok!

   Usuń
  2. Ot i zaś chałwianki się spotkały..Koniec świata!

   Usuń
  3. Nie ogłosiłyśmy przecież końca świata.:) :)

   Usuń
 24. Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert pracy dla nauczycieli języka arabskiego, skusiłam się na język arabski. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka arabskiego. Na początku przeczesałem wszystkie oferty pracy w Katowice, później natrafiłem na http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-arabskiego Naprawdę polecam, arabski na najwyższym poziomie. Duża baza ofert pracy, odnajdą się tu nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie. Praca już czeka otworem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówiłam, że jestem lub chcę być nauczycielką czy uczennicą. Nie szukam też zajęcia, więc żadna baza ofert pracy mnie nie interesuje.

   Usuń
 25. Jak się porządnie zastanowić, to życie jest śmiertelną pułapką. Ale czy ktokolwiek z Was zrezygnowałby z niego? A ile ciekawych przygód po drodze;)))
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na to nie poradzimy, że najpewniejsza w naszym życiu jest śmierć. Ale dróżki życiowe możemy wybierać sami.

   Usuń
  2. Eeech,Ozonko..Czysta filozofia..

   Usuń
  3. Trochę tak, ale te przygody i podróże .... rozmarzyłam się . Niedługo wakacje i lato :)))
   :)))

   Usuń
 26. Ale nie musisz wyjeżdżać, bo jak ktoś ma pecha, to nawet święty obrazek może spaść na głowę lub można cegłą oberwać w drewnianym kościele. Pozdrawiam Trzeba jechać. Znajomi prorokują, że Tunezja będzie bezpieczna.

  OdpowiedzUsuń
 27. Dawniejsze powiedzenia prawdę mówiły, a dzisiaj to nawet astrolog biednym może być. :)
  Cóż, świat cały zwariował i zawirował, a wszystko przewraca się do góry nogami. Ciekawe czy taka sama sytuacja jest w niebie abo w piekle, bo chyba teraz to właśnie jest najbezpieczniejsze miejsce?!

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporządzono listę 10 najniebezpieczniejszych miejsc. Nie widziałam jednak wykazu najbardziej bezpiecznych. Czyżby takich nie było?

   Usuń
  2. W dzisiejszych czasach to i chyba nawet takich bezpiecznych miejsc nie ma, nawet we własnym domu, mam na myśli sąsiadów z którymi się mieszka w jednym budynku.
   Buziole.

   Usuń
  3. To co? Może głosujmy na bezpieczeństwo? :)))

   Usuń
  4. JaGa, musiałam schować.

   Usuń
  5. Dobrze, że to już koniec, zobaczymy jaki będzie początek?!
   Buziole.

   Usuń
  6. Będzie się działo, oj będzie, bo nowe wybory niedługo.

   Usuń
 28. Kochana alEllu! Zapraszam Cię znów na Polankę, albowiem pragnę się podzielić wielką Radością i Marzeniem, które w grudniu się spełniło nareszcie! (a którego opisanie zapowiadałem już od jakiegoś czasu) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z zaproszenia skorzystałam. Wskoczył tam mój profil a nie nick alElla, ale zapewne rozpoznasz po uśmiechniętych.ustach.

   Usuń
 29. witaj Grycelki - moje Duszniki coraz bliżej , ciekawa jestem, co wybierzesz w tym roku , czuję, żew pompony przeważą a garbaty też swoje trzy grosze dołoży ..
  pozdrawiam, uśmiech zostawiam i lecę ciężko pracować :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadłaś Malinko. Trudno się oprzeć garbatemu. Pompony pomponami, ale te jego rzęsy... :)

   Usuń
 30. A może wziąć garbatego na stronę i powiedzieć mu, że tyle pięknych miejscowości jest wokół i pokazać mu coś, co warto zobaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Garbaty chętny na wszystkie propozycje wędrowne.

   Usuń
 31. Ściskam jak zawsze mocno i serdecznie i zostawiam zapraszenie na 2 część gregoriańskiego Marzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Mam nadzieję, że wybrałaś już kierunek wyjazdu na wakacje, moje w tym roku będą wakacjami z ukochanym, a gdzie - to w zasadzie jest mi obojętne. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ostatnio zakochałem się w Czechach, w ichniej Szwajcarii (tańszej niż ta prawdziwa) i ich zdroworozsądkowemu podejściu do życia. Na dodatek w pakiecie otrzymuje się niezłe piwo i język, po usłyszeniu którego najbardziej ponury człowiek się uśmiecha :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I świetnie można się dogadać w języku "czeskpolskim". :)

   Usuń
 34. No dobra,dobra..A Garbaty wielbłąd zmachany,pianę z pyska toczy,ponieważ morze może musiał przepłynąć,aby zawieść swą gospodynię tam,gdzie chciała.. Zapisał się do związków zawodowych. Dość wyzysku!!

  OdpowiedzUsuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.