11 listopada 2015

Jest Robótka

Pamiętacie akcję „Robótka  2014”?


Jak mówią DezOrganizatorzy, to była Robótka na miarę pięciolecia: misternie złotą nitką wyszywana. Z brylancikami! Zapierająca dech w piersiach całego Komitetu, a nie łatwo przy naszych gabarytach. Skala przerosła najśmielsze oczekiwania nawet samej Woźnej, która wiadomo artystyczna dusza, wyobraźnię ma ułańską. Jesteście fantastyczni! A przy tym tak empatyczni i wrażliwi, że każdy w Niegowie - w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci -   poczuł się zauważony, z mieszanki studenckiej wyłuskany, pod lupą konkretnie ogrzany i opatulony słowem. Nawet ratlerek Kuba! 

11 listopada 2015 r. w środku nocy gościła tutaj Kaczka, która napisała:

Tu Robótkowy Komitet DezOrganizacyjny! Od dziś, od jedenastej 

jedenaście "robimy" po raz szósty 


i polecamy się łaskawej pamięci Kierownictwa i Klientów tego bloga. 


     Jeszcze kolędy w hipermarketach nie zabrzmiały całą mocą z głośników, ale zastępy czekoladowych Mikołajów w staniolowych zbrojach już gotują się do inwazji. Za kilka dni, znikną z półek ostatnie dynie i zastąpią je sztuczne choinki, nietłukące się bombki, plastikowe włosy aniołów i światełka LED przebrane za woskowe świeczki. 
A wtedy my wrócimy z Robótką. A za Robótką przyjdą prawdziwe Święta. Żadna tam imitacja. 

Zaglądajcie: JEST ROBÓTKA. Wasz Komitet DezOr.


Rozdanie 2014

Od Derekcji słów kilka:

Kochani,

w imieniu wszystkich Obdarowanych, a więc i swoim - bardzo, bardzo dziękuję za dobre słowo, życzliwość i miłość ukrytą w prezentach, listach i świątecznych kartkach. Słowa są za małe, by wyrazić naszą wdzięczność. Trochę radości wyrażają nasze zdjęcia, ale nie da się wszystkiego  pokazać… reszta zostaje w sercach i w naszej codziennej modlitwie za Was. 

Reprezentując Opiekunów jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania w ROBÓTKĘ 2014 - to wspaniały DAR dla Mieszkańców naszego Domu.

/.../ Każda paczka pachniała Świętami, ale niektóre pachniały szczególnie - to te, w których były pierniki: cała masa różnych pięknych wypieków, ręcznie malowanych: we wzorki, w gwiazdki i z imionami - cudowne! Aż żal je było jeść, a pachniały tak....ach! Zapamiętamy ten zapach do następnych ŚWIĄT.
W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia - był to ogromny prezent pamięci o tych, o których czasem własna rodzina nie pamięta. DZIĘKUJEMY! 


Kierownictwo "Posiaduszek" także w tym roku przyłącza się do akcji "Jest Robótka" i zachęca do udziału drogich Posiaduszkowiczów. Gdzie, jak gdzie, ale przy kominku robótki udają się zawsze, prawda? 

Robótkę zaczynamy 11.11 o godz.11:11 a potem robótkowe paczki, listy i kartki wysyłamy na adres: 
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka ......
dla .................
ul. Wierzbowa 4 
07-230 ZABRODZIE 

Można oczywiście wysyłać prezenty, 
ale najważniejsze jest przytulenie dobrym słowem. 
To ono jest sednem i sensem Robótki. 

Zajrzyjcie do opisów Dam i Kawalerów (TU i TU). Wyłuskajcie sobie konkretnego Ulubieńca. Pomyślcie o nim ciepło. Wyobraźcie sobie, że to dla niego stawiacie ten dodatkowy talerz na wigilijnym stole. A potem chwyćcie za kartkę i długopis i napiszcie Ulubieńcowi coś od serca. Otulcie go dobrym słowem, jak najcieplejszym, wełnianym szalikiem. Niech się roztopią sople rozgoryczenia i smutku. Niech choć przez moment Wasz Ulubieniec poczuje się najważniejszy na świecie, jedyny, wybrany i dowartościowany.

Śmiało!

Śmiało!
Sztandar jest na czele kolumny ramek po prawej stronie bloga.

142 komentarze:

 1. Podziwiam dyrekcję tego domu, a przede wszystkim pomysłowość i ciepło, jakim obdarowuje swych podopiecznych. Poczytałam, jakież to damy są w tym ośrodku i łza mi się zakręciła w oku. To starsze osoby, które nie mają własnego domu, a ich życzenia nie są wygórowane. To, czego chcą, wszyscy mamy w domu, nie trzeba specjalnie biec do sklepu.
  Jeszcze się zastanowię, kogo wybrać do obdarowania.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja mam łzy w oczach podczas czytania opisów tych nieszczęśliwie doświadczonych przez los osób.

   Usuń
  2. Dlatego powinniśmy się cieszyć, że jest taki dom, który przygarnął tych biednych, straszliwie skrzywdzonych przez los ludzi.
   Ciekawa jestem, czy mają oni kogoś z rodziny, kto mógłby ich odwiedzić przed świętami lub po nich.

   Usuń
  3. Czytałam, że wiele z tych osób nie ma już rodzin.

   Usuń
  4. Dziś po raz kolejny poczytałam o Damach i Kawalerach. Podziwiam pracowników domu, że tak dobrze znają swoich podopiecznych i tak pięknie potrafią o nich napisać. Dzięki codziennej obserwacji dobrze znają ich zainteresowania, co się bardzo chwali.
   Zastanawiam się, dlaczego w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci mieszkają też ludzie starsi.
   Mam już wybraną Damę do obdarowania, jutro pojadę po prezent dla Niej, pojutrze chyba go wyślę.

   Usuń
  5. Może dlatego, że są to osoby z mentalnością dzieci i w domu opieki dla starszych nie miałyby odpowiedniej opieki oraz rozrywki na swoim poziomie. Poza tym, jest to dom prowadzony na zasadzie "rodzinkowej".

   Usuń
  6. Niestety, nie znam się na pracy z takimi osobami, choć kiedyś proponowano mi pracę w czymś w rodzaju sierocińca, ale musiałabym też mieć dyżury nocne, co absolutnie mi nie odpowiadało.
   Wydaje mi się, że jednak dorośli powinni mieć osobny dom opieki i osobnych opiekunów, ale to jest tylko moja sugestia. Najprawdopodobniej w tym domu jest jakiś podział pomieszczeń i urządzeń np. sanitarnych.
   Podziwiam opiekunów, że są tacy mili, bo przecież czytamy, co może się dziać w takich domach.

   Usuń
  7. I ja podziwiam opiekunów i osoby współpracujące. Tak ciepło i pięknie o podopiecznych potrafią mówić tylko dobrzy ludzie. A już prośba o kartki świąteczne jest nadzwyczajna. Mało komu chce się tracić czas na zawracanie sobie głowy duchowym uszczęśliwianiem swoich podopiecznych.

   Usuń
  8. Nareszcie dziś kupiłam bardzo kolorowy prezent dla jednej z dam, na dodatek znajoma sprzedawczyni gdy się dowiedziała dla kogo to kupuję, od siebie dołożyła jeszcze jeden produkt do paczki, którą wyślę jutro.

   Usuń
  9. Bardzo szybko zadziałałaś, Anno. Też muszę się pospieszyć, bo w grudniu poczta będzie zatkana. W ubiegłym roku kartki do rodziny wysłałam 10 grudnia, a doszły dopiero po świętach.

   Usuń
  10. Dopiero dzisiaj wysłałam paczkę, ale na pewno do Wigilii dojdzie. Mam nadzieję, że sprawię radość mojej obdarowanej.

   Usuń
  11. Wybrana przez Ciebie Dama na pewno się ucieszy, Anno.

   Usuń
 2. Cudna akcja :-) Trudny wybór "Podopiecznego"....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się spodobała ta akcja od pierwszego wejrzenia.

   Usuń
 3. Nie pamiętam akcji "Robótka 2014" potrzebuję czasu aby zapoznać się z tematem a dziś mam gości; więc nei bardzo wypada mi tkwić przy komputerze; pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że nie wypada. Zabawiaj swoich gości, Aisab. Na Robótkę przyjdzie czas.

   Usuń
  2. No to nadszedł czas, ale teraz muszę uruchomić moją mózgownicę na opracowanie koncepcji- pierwsza myśl to; co tu zrobić aby się nie narobić:) bo wiesz w robótkach ręcznych, to ja jestem totalne zero. Nic nie usztrykuję ani nie uszydełkuję; do malowania także Bozia nie dała talentu, ale... nie poddaję się.... bom uparta jak koziorożec; jak coś wymyślę, to napiszę; idę myśleć i rozmyślać. narrraaa...tak mówi Ci Barbara

   Usuń
  3. Proponuję poczytać charakterystykę Dam i Kawalerów, a pomysł sam wpadnie do głowy.

   Usuń
  4. Kombinuję jak by tu na swoim blogu zamieścić na stałe reklamę Twego pomysłu. W notce zakryją ją następne; w stopce -za duża odległość; nikt nie zauważy. Dawniej to ja lepiej poruszałam się po urządzaniu strony bloga, a teraz...kombinuję jak koń pod górę i stękam że mi ciężko coś wymyślić :) do kiedy mam termin???
   pozdrawiam Damę francuskiego loka :)

   Usuń
  5. Dlatego uciekłam z onetu tutaj. Chyba jedyną możliwością jest "przypięcie" notki. Takiej przypiętej, nowe publikacje nie zakrywają. Zerknij na mój onetowy. Pod nagłówkiem znajduje napis "zapraszam serdecznie na blog posiaduszki, będący teraz głównym blogiem..." To właśnie jest ta przypięta notka. Inaczej nie potrafiłam tego wcisnąć.
   Jakoś Anzai wstawił tekst o robótce w bocznej kolumnie u siebie. Może on Ci powie, jak.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Tak jest! Na razie biegam po blogach.

   Usuń
  2. A ja wymyślam prezenty:)) Tobie już wymyśliłam. Jutro pomyśle o sobie.

   Usuń
  3. Muszę wczytać się w charakterystykę Damy, dla której mi prezent wymyśliłaś.

   Usuń
 5. To piękna inicjatywa, tym cenniejsza im mniejsze zainteresowanie wywołuje ze strony parapaństwa. Jeżeli można to też chciałbym ją zareklamować na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie, jak tak. Oczywiście, że reklama wskazana.

   Usuń
  2. Reklamować to za mało! Trzeba robótkować!

   Usuń
  3. Pierwszy etap robótkowania to reklamowanie.

   Usuń
 6. Od rana już reklamuję. Na blogu onetu jest to jednak dość kłopotliwe, bo to co sobie ustawimy w panelu administracyjnym pojawia się dopiero po odczekaniu 15 minut. Poprzestałem więc tylko na tekście. Na tych "blogspotowych" nie bardzo mogę, bo stały się "lokującymi produkt". Przygotowuję więc notkę, a potem robótkowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także miałam kłopoty na onetowym. W końcu zamieściłam sztandar w notce.
   Cieszę się, że tak się zaangażowałeś.

   Usuń
 7. Popieram takie inicjatywy z całej duszy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. kto tak nastawia? Wszyscy po kolei. Ostatnio Polskę obiegła wiadomość, że nauczyciel matematyki nie pamiętam w jakim mieście zdał zadanie do rozwiązania coś w tym stylu."OLU EMIGRANTÓW TRZEBA ZEPCHNĄĆ Z TRATWY ŻEBY NIE ZATONĘŁA" To było we wszystkich dziennikach w TV. Oczywiście ten facet nadal jest nauczycielem.
  Tak u nas jest. A czy to się kiedyś zmieni? Jak na razie wątpię. jest niesprzyjająca sytuacja międzynarodowa. dziś własnie Szwecja przywraca kontrole na granicach. Z powodu wlaśnie Imigrantów.
  Wymądrzył się Vojtek

  Bardzo dobra akcja. Takie akcje są potrzebne i konieczne. Nawet jeśli wynikają z egoizmu. To znaczy , że nam kiedyś pomoc też będzie potrzebna. Dawniej moi rodzice wysyłali na wieś ubrania, z których my wyrośliśmy. A bylo nas czworo dzieci. I to bylo oczywiste, że tak się pomagało. Nie była to moda. Pozdrawiam serdecznie i przedświąteczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akcja "Robótka" sama się chwali, a osoby oczekujące na pomoc najbardziej liczą na przytulenie dobrym słowem.

   Usuń
  2. Nie wierzę w to spychanie z tratwy, w zadaniu oczywiście. Czarny dowcip. Nomen omen.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. Fakt, to fakt, a nie kwestia uwierzenia. Można nie wierzyć albo wierzyć w coś, co "wyssano z palca", ale nie w fakty. Jedynie sprostować można, że to nauczyciel fizyki a nie matematyki.
   Chodzi o sytuację z Białegostoku. Nauczyciel fizyki z Zespołu Szkół Społecznych nr 3 Białostockiego Towarzystwa Oświatowego podyktował gimnazjalistom z II klasy zadanie, którego treść mówiła o uchodźcach z Syrii płynących do Grecji na tratwie. Podane zostały parametry tratwy i ciężar ludzi. Zadaniem uczniów była odpowiedź na pytanie, ilu uchodźców trzeba zepchnąć, by tratwa mogła dopłynąć do celu.

   Usuń
  4. Czarny humor? "Alboco"?
   :)

   Usuń
  5. Z takiego "humoru" nauczyciela to agresywna młodzież się wykluwa.

   Usuń
 9. Państwo Robótkowicze, zwróćcie uwagę na styl i sposób opowiadania o podopiecznych prezentowany przez Komitet Dezorganizacyjny. Jaki humor, finezja i fantazja skoncentrowane do granic możliwości.
  Wszystko jest prawdopodobnie dziełem Kaczki oraz jej pomocnicy Bebeluszka. Te cudowne, tryskające energią i humorem dziewczyny /chyba!/ rozkręcają niesamowitą akcję. Charakterystyki Dam i Kawalerów czyta się jak pasjonującą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak czasowo się ogarnę to coś stworzę własnymi rękami i wyślę na skazany adres. :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyślij, wyślij... droga Wilmo. :)

   Usuń
  2. Już wybrałam osobę, nie powiem co zrobię, nie powiem jak, nie powiem kiedy, bo lepiej by lewa ręka nie widziała co czyni prawa, a diabeł nie usłyszał i planów nie pokrzyżował. :-)

   Usuń
  3. Robótkowicze otoczeni są kordonem aniołów, więc żaen diabeł nie przeciśnie się. :)

   Usuń
 11. Wiersz dla Uli:
  Wiem, że wiersze kochasz Urszulko Droga,
  Więc dziś przychodzę z wierszem w darze,
  Za Ciebie wznoszę modlitwy do Boga,
  O dobrym zdrowiu dziś dla Ciebie marzę.
  Niech dobry Jezus zawsze Cię przytuli
  I trosk wysłucha i łzy Twe osuszy,
  A Matka Boża niech płacz Twój utuli
  I będzie z Tobą wśród tej świata głuszy.

  Święta Urszula niech z Tobą rozmawia
  I niech Ci będzie Przyjaciółką Drogą,
  Pomoc anielską niech co dnia zamawia,
  Bo Aniołowie zawsze wspierać mogą.
  W takim towarzystwie możesz żyć spokojnie,
  Do ludzi się uśmiechać i dobroć zasiewać
  I swą modlitwą nas obdarzać hojnie
  By piękno świata z innymi wyśpiewać.

  I ja Cię bardzo o modlitwę proszę,
  Bo łask mym Bliskim tak wiele potrzeba
  Codziennie łańcuch próśb moich wznoszę
  A one idą parami do nieba.
  A Bóg wysłucha Twojego wołania
  I modlitw, które za innych zanosisz,
  Bo nigdy nie jest za dużo miłowania,
  Więc niech się spełni to, o co prosisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziękowania i gratulacje dla Pierwszej Odważnej, która zapoczątkowała antologię wierszy dla Uli.
   Barbaro droga, melduję, że wiersz zaksięgowałam w nadzwyczaj chronionym pliku.
   Serdecznie pozdrawiam. :)

   Usuń
  2. O tak> piękny wiersz mojej Imienniczki. Mam pytania;
   po pierwsze - czy to muszą być wiersze?
   po drugie - nie każdy wiersze pisać umie.
   po trzecie - różne talenta są na świecie;
   po czwarte - w mej głowie myśli uparte
   po piąte - aż po dziesiąte
   brak talenta i brak pomysła - więc taka krotochiwla przyszła
   w której koncepcja jak bańka prysła ;
   no dobra... idę szukać natchnienia więc do zobaczenia :)

   Usuń
  3. Po jedenaste pomysły podane są na tacy przez Komitet Dezorganizacyjny. Po prostu przeczytaj, moja droga Siostro Blogowa, a od po pierwsze do po dziesiąte nie będzie zaprzątać Ci głowy, o! :).

   Usuń
 12. Basiu! Barbaro!
  To jest wiersz napisany tak bardzo dla Uli, ze az mnie zatkalo.
  Dziekuje! To bedzie nadzwyczajny prezent!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, co za Gość. Kaczka pośród Posiaduszkowiczów to niewątpliwy zaszczyt. A jajko nam zniesieś Kaczuszko?

   Zaczynam już dumać, jak nadzwyczajnie oprawić antologię? Chciałabym, żeby okładka była z wypukłościami wyczuwalnymi pod palcami. Jakieś wypukłe serduszka... czy coś...

   Usuń
  2. Jak to nie wiesz jak oprawić? Dzierganą okładkę zrób! Szydełkim albo drutami.Albo haftem na szarym płótnie.

   Usuń
  3. W szkole, na"robotach" robiliśmy okładki na książki z takiego sztywnego szrego płótna. Ozdobione były inicjałem wykonanym haftem płaskim. Mam taką okładkę gdzieś w domowym archiwum ale z moim inicjałem. Nie wiem czy takie płótno gdzieś jeszcze można kupić...

   Usuń
  4. Tylko wierszy mi nie każ wyszywać, hi, hi... bo 10 lat mi nad tym zejdzie. :)))

   Usuń
  5. Wiersze musowo ręcznie pisane Twoim pięknym pismem. MUSOWO!

   Usuń
  6. A ja myślałam, że nowoczesną trzeba w dzisiejszych czasach być i z komputera drukować.

   Usuń
  7. Szkoda chować takie piękne pismo pod przykrywką nowoczesności. Oczywiście jeśli antologia powstanie ogromna to zezwalam ograniczyć ręczne pisanie do strony tytułowej:-)

   Usuń
  8. Wpłynął właśnie wiersz ręcznie pisany na złożonym, jak laurka kartonie.

   Usuń
  9. A skoro mowa o wyszywanych inicjałach, to ja męczyłam się nad wyszyciem swych inicjałów na ślicznej chusteczce podarowanej memu chłopakowi do wojska. Podobno chusteczek sienie daje w podarku, gdyż to wróży rozstanie [ na otarcie łez] ale to nieprawda.
   Ten chłopak to mój mąż, a chusteczkę już bardzo sfatygowaną mamy do dziś. Tylko teraz już inicjały inne :)

   Usuń
  10. Ja miałam prześcieradła z wyszywanymi inicjałami. Tak sobie sama wiano szykowałam. :)

   Usuń
  11. Jak wpłynął? W internecie można pływać?

   Usuń
  12. Przyszedł na osobistych nogach autorki.

   Usuń
  13. Noooo nie! Tego jeszcze nie było! Brawo dla autorki! Pokażecie nam?   Usuń
  14. Pewnie, że pokażemy. Ta autorka wiersza przyniosła także święty obrazek - coś jak płaskorzeźba, którą osoba niewidoma może oglądać palcami.

   Usuń
  15. Cieszę się, że będę w tak znakomitym gronie, pozdrawiam Dziewuszki:-)

   Usuń
  16. I my pozdrawiamy. :) Najserdeczniej!

   Usuń
 13. Bardzo szczytny cel, żebym ja tak umiała pisać pięknie, jak Basia - też otuliłabym dzieci wierszem.
  Takie coś nie tylko dzieciom potrzebne jest ale i nam też. A jakby niechcący i do mnie wena zastukała, to może i ja coś stworzę.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórz, twórz kochana
   Od wieczora do rana!

   Usuń
  2. I tworzę, tworzę ino nic mi z tego nie chce wyjść. Nie ma składu, ani ładu. Moja wena chyba pojechała na wczasy :)
   Pozdrowionka.

   Usuń
  3. Skoro wena chce wczasować, to nie trzeba przeszkadzać. I jej się wczasy należą. :)))

   Usuń
  4. No jasne, masz rację, ona też musi odpocząć, bo nie daj Boże jeszcze by się pogniewała :)

   Usuń
  5. Widzę za to na Twoim blogu, JaGo, ogromną wenę do robótek i tę proponuję wykorzystać, skoro poetycka na wczasach. Nawet akcja nazywa się Robótka.

   Usuń
 14. hmm - ja z refleksem szachisty dopiero dzisiaj poczytałam dokładnie na stronie i powiem Ci to na prawdę wspaniała akcja , taka od serca nie na odwal z wpłaceniem kwoty ... trzeba rozum zaprzęgnąć ostrondo roboty. Na razie czytałam o Damach ale i o Kawalerach poczytam. WIERSZ DLA ULI NAPISZĘ TYLKO MUSZĘ POMYŚLEĆ, ŻEBY SPRAWIŁ JEJ PRZYJEMNOŚĆ , U SIEBIE JAK SIĘ NIE OBRAZISZ TEŻ O WIERSZE POPROSZĘ ... to genialny pomysł , bo - to bardzo chałwowy pomysł :-)
  idę zabrać się do roboty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że poproś. Do Ciebie inne Towarzystwo przychodzi, w tym 2 poetów widziałam.
   Tak, ta akcja robótkowa jest chałwowo przemyślana i zorganizowana. Wysłać pieniądze, 100 kg klusek i cukru nie jest sztuką i tym zapewne zajmują się odpowiednie instytucje. To są jednak akcje "hurtowe", a "robótka" przytula każdego osobiście z osobna.

   Usuń
 15. Zapomniałam napisać, że wiersza nie ułożę, bo mam zbyt duży dystans do mojej twórczości poetyckiej.
  Na pewno nigdy nie będę moją ukochaną Wisławą Szymborską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I moją ukochaną poetką jest Wisława Szymborska.

   Usuń
  2. Dziękuję za link do melodii "Wspaniałego stulecia", nie dość, że sama wysłuchałam, to jeszcze podzieliłam się tym linkiem z dwiema paniami, które chętnie oglądają ten serial. Nie wiem, czy zauważyłaś, że za tym linkiem zaraz zaczyna się pierwszy odcinek serialu "Sułtanka Kosem", który za kilka miesięcy będzie w naszej telewizji. W sobotę obejrzałam cały, prawie dwugodzinny film "Sułtanka Kosem", stwierdziłam, że nawet się nie umywa do "Wspaniałego stulecia".

   Usuń
  3. Jestem gapa i nie zauważyłam. Może dlatego, że tak szybko chciałam "podać dalej".

   Usuń
  4. Dziś znalazłam filmik o tym domu w Niegowie i go obejrzałam.
   https://www.youtube.com/watch?v=a45AMhW77xo

   Usuń
  5. Bardzo, bardzo dziękuję, Anno.

   Usuń
  6. Szkoda, że na tym filmiku widać tylko samych panów, myślałam, że przyjrzę się też damom.
   Chyba tam panuje koedukacja.

   Usuń
  7. Damy widać na niektórych zdjęciach na stronce tego domu.

   Usuń
 16. W telewizji właśnie "trują" o sposobach na jesienną depresję: czekolada, świece zapachowe, pomarańcze itp...
  Ja uważam, że udział w takiej akcji wspaniale niweluje własne smutki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego samego zdania jestem. "Trucie" chemicznymi pomarańczami i chińskimi toksycznymi świecami nikomu jeszcze nie przyniosło poprawy nastroju, a "Robótka" owszem, ponieważ radość przynosi także Robotkowiczowi. Wczoraj np. robiłam pudełeczko na trójwymiarowy obrazek. Dzisiaj pracuję nad grafiką antologii wierszy. Zapomniałam zupełnie, że jest paskudnie, deszczowo i że kości bolą. Zapomniałam nawet, że jesienią - zgodnie z depresyjną zasadą - trzeba leżeć w łóżku. :)))

   Usuń
 17. Jestem dopiero w połowie wymyślania wierszyka bo prtzecież bym chciała dla Uli przyjemnie a nie znam ... to sto razy trudniejsze niż moje rymowanki o kwiatkach bratka i muszkach ...
  a może do wierszyka dołączę order naszego życzliwego bratka. Szukałam klocków ale pojęcia nie mam jakie mogą być dobre. Mam przyjsaciółki głuchonieme tu by mi było łatwiej ale dla osoby, która nie widzi pojęcia nie mam co może być zbyt łatwe, co zbyt trudne ... ech może jednak kosmetyczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także nie wiem, jakie klocki są najlepsze, a nie chciałam pytać na blogu Robótki, ani pisać emaila w tej sprawie, bo pomyślałam, że jak setki osób by zaczęły pisać, to Komitet Dezorganizacyjny lub Opiekunowie z Domu Opieki mieliby dodatkową robotę z odpisywaniem. Może wujek google coś wie na temat klocków?

   Usuń
  2. Moim zdaniem, każde! Klocki mam na myśli. Ale, trzeba się dowiedzieć czegoś więcej o tych dzieciach. Z wierszykami problemu nie ma. Coś wymyślę;) Też coś mi czasem "zaświta" wierszowanego;)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. To życzę weny. Oczekujemy na wierszyk. :) To już będzie ósmy. Hurra!

   Usuń
 18. Sprawozdanie z dnia 21 listopada, godz. 13.33. Mamy 5 /słownie: pięć/ wierszy dla Uli. Kierownictwo Posiaduszek dziękuje pięknie i prosi o jeszcze /do końca listopada/. Wiersze pójdą do druku na początku grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ściągnęłam od Ciebie opisy akcji ..
  To mój szkic do wiersza, jeszcze nie wiem, co w końcu z niego mi wyjdzie
  ***
  WIERSZYK ŚWIĄTECZNY
  DLA ULI

  Jak pachnie imię Urszula:
  Jak łąka jesienią, gdy mgła ją otula
  Albo jak kaczeńce, co latem dla Uli
  na łące motyl skrzydełkiem przytuli

  Jak biały dmuchawiec, co frunie do nieba
  jak kłos złoty, albo, jak okruszek chleba
  jak kropla wody na płatku kwiatuszka
  jak krągłe jabłuszko i soczysta gruszka

  Jak zimą choinka, co skrzy się gwiazdami
  Jak słodkie pierniki i śnieg pod stopami
  Jak renifer, co sanie pogubił gdzieś w lesie
  Jak anioł, co prezent dla Urszulki niesie.

  Jaka jest Dama, co imię to nosi ?
  Wesoła, pogodna, o zbytki nie prosi.
  Modlitwą, jak szalem, przyjaciół otula
  No, wiadomo jaka – KOCHANA jest Ula!

  *

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to szkic? To jest chałwowo-malinowy wiersz w całej krasie wierszeństwa.:) Księguję go w projekcie do druku, o!

   Usuń
  2. PS. Poproszę o tytuł wiersza.

   Usuń
 20. tytuł wiersza:

  NIEBIESKI WIERSZYK
  * DLA ULI *

  ------------------------------
  Chałwowo dziękuję za zaksięgowanie wierszyka :-))) A wierszyk już się zmienił , dostał pierwszą zwrotkę i Mikołaj w nim zamieszkał ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Malinko, jak to nieskończony...
   Jest śliczny!

   Pozdrowionka.

   Usuń
  2. To szykuję ilustrację do niebiesko - motylkowego wiersza.
   A może Mikołajowy niech będzie drugi wiersz?

   Usuń
  3. hi, hi, a ja przed chwilą wysłałam ten niebieski , wyszedł mi choinkowy
   a strasznie jestem ciekawa jaki będzie motylkowy ?????

   Usuń
  4. wiesz - MIKOŁAJ WSZEDŁ NA MIEJSCE RENIFERA
   BO ... NIE WIEM, CZY W ISTOCIE RENIFER TAK ZA PIĘKNIE HI, HI, PACHNIE ...

   Usuń
  5. Mikołaj faktycznie lepszy od renifera i choinkowy zdecydowanie lepszy od motylkowego.

   Usuń
 21. taką teraz ma treść

  NIEBIESKI WIERSZYK
  * DLA ULI *

  Dlaczego niebieski ? Bo Ula
  Świat kocha i Niebo do serca przytula
  Wszystkich ogarnia modlitwą niebieską,
  obdarza uśmiechem i porusza łezką.

  Jak pachnie niebieskie imię Urszula ?
  Jak łąka jesienią, gdy mgła ją otula,
  albo jak bławatki, co latem dla Uli,
  na łące motyl skrzydełkiem przytuli.

  Jak ten dmuchawiec, co frunie do nieba.
  jak kłos złoty, albo, jak okruszek chleba,
  jak kropla wody na płatku kwiatuszka.
  jak rajskie jabłuszko i soczysta gruszka.

  Jak zimą choinka, co skrzy się gwiazdami.
  Jak słodkie pierniki i śnieg pod stopami.
  Jak Mikołaj, co sanie pogubił gdzieś w lesie.
  Jak Anioł, co prezent dla Urszulki niesie ...

  Jaka jest Ula, co imię to nosi ?
  Wesoła, pogodna, o zbytki nie prosi.
  Modlitwą, jak szalem, przyjaciół otula
  No, wiadomo jaka – KOCHANA jest Ula !
  *

  Napisała dla Uli
  Hania - Malina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu brak słów na takie śliczności!
   Podpis by sie przydał "Halina Malina" - Ale Hania jest prawdziwsze:))

   Usuń
  2. Żeby tylko z tego nie wyszła Malinówka :-)

   Usuń
  3. Jak przyjdzie Malina, to nam da. Zobaczysz, zobaczysz...

   Usuń
 22. HI, HI, byle nie wyszła "malinówka na kościach" bo TEJ to wam nie dam :-))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja na wszelki wypadek zrobiłam chałwowy podkład, żeby nie na pusty żołądek...

   Usuń
 23. hurra - już mam obiecane 3 wierszyki a Danuśka napisała SPACER Z ULĄ ...

  OdpowiedzUsuń
 24. Fragment wiersza Danuśki:

  SPACER Z ULĄ

  Zabrałam Ciebie w nocy
  Do różanego ogrodu
  Chcę Ci dać w dłonie
  Białą różę zroszoną
  Czujesz ją gdy dotykasz
  Jest taka chłodna i dzika
  Płatki jak aksamit
  Dotykaj....

  dalej na Jej blogu, zapraszam czytelników :
  (tu jest cały SPACER Z ULĄ)

  *

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam, widziałam, czytałam... Poproszę w dokumencie/pliku do druku. :)

   Usuń
  2. Kochane dziewczyny.Jestem wdzięczna że moje słowa - rozmowa z Ulą poleci daleko..daleko..Mysle ze Ula poczuje sie dobrze w moich ogrodach :) W sercu mnie łaskocze z radości..Działajcie Myszki kochane...pozdrawiam.

   Usuń
  3. Działamy na całego. Tajnymi kanałami lecą nieustannie propozycje plików do druku.

   Usuń
  4. Danko! Twój wiersz jest tak pachnący i plastyczny, że Ula na pewno go zobaczy!. Nie da się nie zobaczyć i nie powąchać.

   Usuń
  5. Bet...Dziękuje .Bardzo mnie to cieszy ,bo w takiej sytuacji znalazłam się po raz pierwszy ,ale mam nadzieję że nie ostatni..Są to wspaniali ludzie..Sporo w nich miłości i cierpienia.Dlatego warto pomagać ,nie wiedziałam ,że taka akcja jest na blogu..Jak tylko pozbieram się w sobie ,bo tez całe lato po onkologii z wizytami latałam...To postaram się zorganizować bardziej ::)) Pozdrawiam -danka

   Usuń
 25. Halo Robótkowiczki i Robótkowicze! Kiedy wysyłamy? Czy godzina "zero" już wybiła?
  Ależ cudne wierszyki piszecie, aż serce rośnie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet DezOrg ogłaszał, że można wysyłać. Wszystko przechowają i będą rozdawać od Gwizdki aż do Trzech Króli.
   A pochwalisz się, co wyrobótkowałaś?

   Usuń
  2. Nie wypada się chwalić... Wielki finał trwa ale do wysyłki jeszcze kilka dni potrzebuję.
   Hi, hi, hi... Co to jest "Gwizdka"?

   Usuń
  3. W moich stronach czeka się na Gwiazdkę, która jest w Wigilię Bożego Narodzenia. Wtedy daje się prezenty.

   Usuń
  4. Śmieję się, że napisałaś "Gwizdka" - literówka ale mnie poniosła wyobraźnia i skojarzyłam z gwizdaniem i gwizdkiem:))

   Usuń
  5. Hi, hi, hi... Cha, cha, cha... Dopiero teraz załapałam. Ale na gwizdek też przecież można rozdawać prezenty, prawda?

   Usuń
  6. Właśnie to sobie wyobraziłam: Fiuuuuuu! Prezenty wysyłać! Fiuuuuuuu!

   Usuń
 26. Elu masz racje ,tak zrobię::)) Dziękuję serdecznie za przytulenie mnie do Waszego grona..Teraz zauważyłam , powinnam napisać w pierwszej zwrotce "daję Ci w dłonie"a napisałam "chcę Ci dać w dłonie"Nie wiem czy to zauważyłaś ,może jest i tak dobrze::))Ale bawimy się słowem .Poeta nie pozwoliłby na taki błąd ,ja mogę::)))))))Pozdrawiam cieplutko::)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danusiu, poprawiam zgodnie z Twoim życzeniem. Do druku idzie 1 grudnia, więc mamy jeszcze czas na szlifowanie.
   Pozdrawiam równie ciepło.

   Usuń
 27. hurrra - MAMY 2 NOWE WIERSZE u mnie i na blogu Autora WIERSZE DAMIANA ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! To antologia będzie bogata, że ho, ho... :)

   Usuń
 28. Elu. Czyli tradycji stało się zadość na naszej Wycieczce. ja zabłądziłem. Ale na krótko :) A generalnie to nie mam orientacji w terenie. To jest sprawa wrodzona tak jak na przykład słuch absolutny.

  Bardzo dobrze, że adres podałaś. Jak dziś wyjdę sprawy załatwiać to kupie widokówkę z Warszawy i tam napiszę. Wspomnę o Tobie. Postaram się tez nie zapomnieć na Święta.
  Pozdrowienia serdeczne z deszczowej Warszawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawisz na pewno ogromną radość. Dziękuję w imieniu "Robótki".

   Usuń
 29. Gdzie słuszna sprawa, tam i ja. Będę pamiętać o wysłaniu, takie akcje są potrzebne, jak to dobrze, że pamiętasz o potrzebujących. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo! Dobrzy ludzie zawsze przychodzą, gdzie trzeba, o! :)

   Usuń
 30. Samozwańczy Komitet Redakcyjny informuje drogich Poetów i Poetki, że antologia zawiera 14 wierszy, które - po wydrukowaniu - zostaną udekorowane obrazkami trójwymiarowymi. Druk jutro tj. 1 grudnia. Tytuł antologii: od PRZYJACIÓŁ WIERSZE DLA ULI. Motto antologii: Niechaj Boga wielka moc spłynie w Świętą Noc. Wydawnictwo: ROBÓTKA 2015.

  W KONKURSIE na wiersz dla Uli, Komisja w tajnym składzie przyznaje 14 równorzędnych pierwszych miejsc. GRATULACE! OWACJE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fanfary, fajerwerki, Fontanny (szampana)!!!!
   Komitet obsmarkał już wszystkie zasłony, zjadł trzy kilo pierników z wrażenia i ma zakwasy w łydkach od radosnej makareny!

   Ściskamy wszystkich Wierszokletów razem i z osobna!
   Niech moc będzie z Wami a gwiazdka pomyślności nigdy nie zagasa!
   Lowamy!

   Usuń
  2. Stawiam piwo na zakwasy i dołączam do makareny... :)))

   Usuń
  3. Bebe! szczyp mnie, bo snie chyba!
   Derekcji musimy te informacje jakos lagodnie i po kawalku, bo sie zawiesi, a przeciez musi najpierw zawiesic firanki! Nowe. Na Swieta!

   Usuń
  4. O północy dotarły jeszcze dwa wiersze. Także na najwyższe podium się plasują, o!

   Usuń
 31. Samozwańczemu Komitetowi Redakcyjnemu
  DZIĘKUJĘ chałwowo, malinowo, szczegółowo i w ogólności ....
  KOMITECIE - WSPANIAŁY JESTEŚ !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwspanialsi to są Wierszownicy, co dla Uli wiersze układali.

   Usuń
 32. Uwaga! Uwaga! Tu kaczka! Derekcja mowi, ze przesylka z antologia dotarla! Uprzedzilam Derekcje, zeby zaopatrzyla sie w duzo chusteczek do nosa, bo beda wzruszenia!
  Kochani! Nadstawiajcie poliki! CALUJEMY!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo, bardzo dziękuję za powiadomienie. Odcałowuję!

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to..można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w..okienku NAZWA wpisać nick i w..okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w..komentarzu.

W komentarzu można stosować kursywę i czcionkę pogrubioną.